Product Details
Additional information
| Weight | 0.550 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6 × 6 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Waterproof | Yes |
| Lighting Distance | < 50 m |
| Certification | CCC, ROHS, ce, FCC |
| Is Batteries Included | Yes |
| Wattage | N |
| Lumen | > 350 |
| Body Material | Aluminum alloy |
| Flashlight Type | outdoor lighting |
| Color | black |
| Model of LED Beads | CSP |
| Light Source | LED bulbs |
| Function | Shock Resistant, Hard Light |
| Zoom | No |
| Support Dimmer | 5 – 8 Files |
| Switch Mode | High/Middle/Low |
| Focal Length | Non-adjustable |
| Item Type | FLASHLIGHTS |
| Model Number | LT1S |
| Charger | Rechargeable |
| Color temperature | variable |










Reviews