Product Details
Additional information
| Weight | 0.34 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 8 × 8 cm |
| Brand Name | Sofirn |
| High-concerned chemical | None |
| Waterproof | Yes |
| Lighting Distance | 50-100 m |
| Certification | CCC, ce, CQC, EMC, FCC, GS, LVD, pse, ROHS, SAA, UL, VDE |
| Is Batteries Included | Yes |
| Wattage | n |
| Lumen | > 350 |
| Body Material | Aluminum alloy |
| Flashlight Type | outdoor lighting, searching, camping |
| Color | black |
| Model of LED Beads | XHP70.3 HI |
| Light Source | LED bulbs |
| Function | Shock Resistant, Self Defense, Hard Light |
| Zoom | No |
| Support Dimmer | Stepless Dimming |
| Switch Mode | High/Middle/Low |
| Focal Length | Non-adjustable |
| Item Type | FLASHLIGHTS |
| Model Number | SC33 |
| Charger | Rechargeable |










Reviews