Product Details
Additional information
| Weight | 2.000 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 15 × 14 cm |
| Brand Name | NONE |
| Fabric | 201Tpolyester fiber |
| Building Type | Quick Automatic Opening |
| Structure | One Bedroom |
| Applicable occasions | Family |
| Material | oxford |
| High-concerned chemical | None |
| Type | Trekking Tent |
| Number of Users | Two |
| Layers | SINGLE |
| Pole Material | Fiberglass |
| Style | Diagonal Bracing Type |
| Season | Four-season Tent |
| is_customized | Yes |
| Model Number | ZPLS-01 |
| Area | 200cm*150cm*110cm |
| Outside Tent Waterproof Index | 1000-1500 mm |
| Bottom Waterproof Index | 1000-1500 mm |
| Function1 | water proof |
| Function2 | ultraviolet-proof |
| Function3 | 3-step quick setup |
| Function4 | Easy and convenient storage |
| Function5 | Suitable for family outings |
| Function6 | Suitable for hiking and car outings |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |










Reviews