Product Details
jig head sinker, fishing jig hooks, 5g 7g 10g weights, bullet sinker swivel, deep water fishing tackle, jig fishing accessories, weighted fishing hooks, bass fishing sinker, freshwater fishing gear, metal jig heads, fishing sinker set, predator fishing tackle
Additional information
| Weight | 0.022 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 1 cm |
| Brand Name | MrLurion |
| Type | Barbed Hook |
| With Ruler or Not | No |
| High-concerned chemical | None |
| Material | High Carbon Steel |
| Position | Ocean Boat Fishing |
| Jig head hook | fishing tackle hook |
| Weight | 3.5g 5g 7g 10g 12g 14g |
| Feature | sinker head |
| Offset hook | for worm lure bait |
| Choice | yes |










Reviews