Product Details
WELCOME TO WANDER WILD OUTDOORS
The 5-Slot Hard Shell Watch Travel Case is designed to keep your watches protected and organized on the go. Featuring soft pillow inserts, it securely holds both traditional and smart watches in place. The durable exterior provides added protection during travel and storage. A sleek and practical organizer, perfect for everyday use or gifting. ⌚
Additional information
| Weight | 0.205 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 10 × 7 cm |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Mixed Materials, Nylon |
| Item Type | Watch Boxes |
| Item Width | 34cm |
| Item Height | 9cm |
| Boxes & Cases Material | Velvet |
| Model Number | SBHC5 |
| Item Diameter | 8.5cm |
| Style | SPORT |
| Size | L |
| Case Shape | Round |
| Condition | New with tags |
| Item Length | 34 |
| Color | Black |
| Inside Material | Fabric |
| Shape | Rectangle |
| Closure Type | Flip top |
| Holiday | Valentine's Day, Father's Day, Thanksgiving Day |
| Choice | yes |










Reviews