Product Details
Additional information
| Weight | 0.250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 8 × 6 cm |
| Brand Name | Sofirn |
| Nominal Voltage | 3.7 V |
| High-concerned chemical | None |
| Certification | ce, ROHS, RoHS, FCC, CE |
| Is Batteries Included | Yes |
| Item Type | Headlamps |
| Beam Angle | 180 ° |
| Battery Type | LITHIUM ION |
| Waterproof | Yes |
| Light Source | LED |
| Purpose | outdoor lighting, EDC |
| Model Number | HS20 |
| Model of LED Beads | XHP50 |
| Switch Mode | High/Middle/Low |
| Wattage | N |
| Function | Power indicator |










Reviews